Pudelist välja Hind: 12.90 € 6.45 €
Webb, Graham Lisa ostukorvi
Mina-vormis kirjutatud raamat toob meie ette ühe kangelasliku mehe eluloo. Sündinud varjatud spina bifida´ga, tuli Grahamil juba väga noorelt hakkama saada haigusest põhjustatud ebameeldivate väljakutsetega - saladustega, mida ta koolikaaslaste ees vapralt varjama õppis. Kui ta halva õppeedukuse pärast 15-aastaselt koolist välja kukkus, ei langenud ta masendusse, vaid hakkas otsima sobivat tööd. Juhuse tahtel sattus ta juuksuriõpilaseks ning sellest kasvas välja midagi erakordset - üle maailma tuntud ilutööstuse ärimees.
Graham Webb´i elu on näide, kuidas saadakse "ajalehepoisist miljonäriks". Ta tõestas, et selleks ei pea just elitaarkoolis ja Oxfordi Ülikoolis käima.
Teemad: Ajalugu, Eluabi, Ilukirjandus
 
Valge pilv ja rohukõrs Hind: 4.95 € 2.48 €
Tooming, Jaan Lisa ostukorvi
Teemad: Ilukirjandus, Religioon
 
Tuhande ja ühe öö jutte Uku Masingu tõlkes Hind: 7.90 €
  Lisa ostukorvi
Uku Masing on tõlkinud siin avaldatud "1001 öö" jutud araabia keelest tõenäoliselt 1941. aastal. Tõlge valmis kirjastusega "Ilukirjandus ja Kunst" sõlmitud lepingu alusel. Mainitud kirjastus oli Nõukogude võimu ideoloogiavabrik, kes taotles uutes tingimustes hakata vahendama "vennasrahvaste" kirjandust eesti keelde. Masing andis oma tõlkevalimiku küll kirjastusele ära, kuid seda ei avaldatud, arvatavasti sõjajärgsete kirjastamiskavade muutumise tõttu. Käsikiri jäi käsitlemata asjade riiulile Kirjandusmuuseumis, kust selle lõpuks leidis kirjanik Hando Runnel juba pärast tõlkija surma. Tõlked on üsna huvitav filoloogiline saavutus ja nõnda on põhjust need ka eraldi raamatuna välja anda.
Teemad: Ilukirjandus
 
Puuviljaaed Hind: 4.95 € 2.48 €
Tammuz, Benjamin Lisa ostukorvi
Dramaatiliselt põneval taustal kulgeb B. Tammuze raamatu sündmustik, mille tegelasteks on kaks ühise päritoluga meest, keda seob maaharimine Palestiinas. Siin kujutatakse araablaste ja juutide vahekorda võrdumi kujul kahest vennast, kelle suhted ulatuvad lähedusest ja kokkukuuluvusest kuni vaenu ja vihkamiseni. Traagiliste tagajärgedega on see mõlemale poolele. Seda aastakümneid kestnud lugu kogu oma eepilises ulatuses on Benjamin Tammuz kujutanud nappide, reljeefsete joontega, mis tuletavad meelde vana gravüüri. Olgu mainitud, et vendade konfliktile on pühendatud Piiblis jutustus Iisraeli esiisast Jaakobist ja tema kaksikvennast Eesavist (1. Ms 25-36), keda Vana Testament peab Iisraeli sugulasrahva Edomi esiisaks; ka edomlastega on iisraellaste suhted Piibli perioodil olnud kontroverssed (ning Edomist on hiljem saanud lausa vaenlase sünonüüm).
Teemad: Ilukirjandus
 
Kui sa oleksid rääkinud, Desdemona. Pahaste naiste pahased kõned Hind: 7.90 € 3.95 €
Brückner, Christine Lisa ostukorvi
Vihased ja mässumeelsed monoloogid, ka sentimentaalsed ja pateetilised - selle raamatu neliteist kõnet pole põlvest põlve edasi antud, sest neid pole kunagi peetud. Ent kui need naised olid pahased - milleks neil oli kõigiti põhjust -, võinuksid nende kõned olla niiviisi sõnastatud: autori arvates. Naised ajaloost, naised kirjandusest, kes tahavad, et nad ära kuulataks ja kes tahavad midagi saavutada. Effi Briest räägib oma kurdile koerale Rollole - ta jättis õigel ajal rääkimata oma mehe Innstetteniga. Terrorist Gudrun Ensslin räägib kongi seintele - kohtus ta vaikis. Ning Martin Luther jääb oma targa Katharina südide lauakõnede juures tukkuma... Pahased naised ei saavuta oma kõnedega midagi. Ent lugejaid ning paljudel kodu- ja välismaa lavadel mängitud monoloogide vaatajaid-kuulajaid need kõned siiski mõjustavad. Autor on moralist, kes usub aga naeru vabastavasse toimesse. Valesti mõistetud naiste ajad on möödas. Kes tahab, et teda mõistetaks, peab end mõistetavaks tegema.
Teemad: Ilukirjandus, Soodus
 
Minu 24. detsember Hind: 8.90 €
Bröger, Achim Lisa ostukorvi
Need on Pontu esimesed jõulud. Segaduses jälgib koerake inimeste veidrat käitumist.
Teemad: Ilukirjandus
 
Aadama pääsemine paradiisist. Inimesest ja tema patust ning Jumalast ja tema armust Hind: 9.90 € 4.95 €
Wrembek SJ, Christoph Lisa ostukorvi
Ajendatuna Eugen Drewermanni ''Kurja struktuuridest'' (1976) on autor ette võtnud katse vahendada tänapäeva eksegeetilisi teadmisi kõigile arusaadavas keeles. Raamat käsitleb alglugude seda osa, mida omistatakse nn. jahvistlikule allikale. Teadlikule lugejale ei jää märkamata Drewermanni käsituste mõjud. Wrembek ei järgi teda siiski täielikult, distantseerib end ''hirmu'' mõistest ning arendab süstemaatiliselt välja ''pärispatu'' teoloogia uue lähtealuse, rikastades nõnda teoloogilist maastikku.
Teemad: Ilukirjandus, Religioon, Soodus